Trápia vás vyčnievajúce bruško alebo bolesti chrbta po pôrode? Môže ísť o diastázu brušných svalov. Často prehliadaný problém, ktorému čelia mnohé mamičky. V článku vám vysvetlíme, čo presne je diastáza, ako ju jednoducho rozpoznať. Prečo je dôležité ju liečiť a aké sú možnosti efektívnej terapie. Či už ste čerstvá mamička alebo už prešli mesiace...
Blog
príprava na pôrod
Užitočné tipy a rady, vďaka ktorým to hravo zvládnete
Mýty a fakty o tehotenstve a pôrode II.
Na internete koluje množstvo informácii a rád. Ako zistiť, ktoré sú tie správne pre vás vie byť náročné. Ak ste prvorodička, niektoré informácie a súvislosti vám môžu unikať. To, čo iné budúce mamičky považujú za samozrejmosť, a nepovedia vám to, pre vás, to môže byť zásadná informácia. Pokračovaním článku mýty a fakty v tehotenstve a pôrode II.,...
Z pohľadu fyzioterapie je jedno či sekcia, cisársky rez bol plánovaný zákrok alebo akútny výkon. Máte drenáž, ste cievkovaná a v ruke máte kanilu. Výsledkom je jazva v podbrušku a bolesti. V článku sa dozviete čo robiť prvých 24 h po zákroku a ako sa o seba a jazvu starať. Vysvetlíme vám kedy a ako začať cvičiť.
Mýty a fakty o tehotenstve a pôrode I.
Tak ako o každej téme, o ktorej sa často diskutuje, vznikajú medzi dotknutou populáciou rôzne mýty a fakty. Veľa ich nájdeme i na tému tehotenstvo a pôrod. Poďme si zopár týchto záhad spoločne objasniť.
Ďalším problémom, ktorý môže nastať po pôrode, je brušná diastáza - rozostúpenie priamych brušných svalov. Tento stav je fyziologický a normálny počas tehotenstva. Svaly a tkanivo musia povoliť, natiahnuť sa a uvoľniť priestor pre rastúce bábätko, inak by tlačilo na vnútorné orgány.
Tehotenstvo je krásnym obdobím života, ale kladie zvýšené nároky na pohybový systém tela budúcej mamičky, predovšetkým na chrbticu. Rastúca váha a bruško spôsobujú tehotným ženám povolenie a oslabenie brušného svalstva a panvového dna.